For foreigners For foreigners
Ozdoba Zpět na předchozí stránku Ozdoba
AKTUALITY

 

DUŠKOVA SOUTĚŽ VE ZPĚVU 2024

43. ročník Duškovy soutěže hudební mládeže se ukuteční v sobotu 4. května 2024. Více zde.

 

NOVÁ KNIHA O BERTRAMCE

Byla vydána velká nová kniha o Bertramce, podstatně obohacující dosavadní znalosti o stavební historii této vily. Na jejím vzniku se podíleli muzikologové i uměnovědci. Více zde.


Prezentace knihy z vily Bertramka

Prezentace knihy 11. 5. 2021 na Facebooku

 

DUŠKOVA SOUTĚŽ VE ZPĚVU 2021

40. ročník Duškovy soutěže hudební mládeže se ukuteční - pokud to pandemická situace dovolí - v sobotu 23. října 2021. Více zde.

 

MOZARTOVSKÝ KONGRES

Ústav dějin umění AV ČR ve spolupráci s Mozartovou obcí v ČR uspořádal dne 9. října 2020 mezinárodní muzikologický kongres Aktuální otázky mozartovského výzkumu III. Více zde.

 

DUŠKOVA SOUTĚŽ VE ZPĚVU 2020

 Jak známo, vyhlásila vláda České republiky 12. března 2020 v souvislosti s existující pandemií koronaviru (způsobujícího onemocnění COVID-19) na celém území ČR nouzový stav, během něhož jsou zakázány všechny hromadé akce, a to včetně školní výuky. v takové situaci musí i Mozartova obec - s politováním - odvolat plánované uskutečnění 40. ročníku Duškovy soutěže hudební mládeže v sobotu 18. dubna 2020 na Hudební a taneční fakultě AMU v Praze.

 Jménem výboru Mozartovy obce v ČR

doc. Dr. Tomislav Volek a Dr. Milada Jonášová

 Vypsání soutěže zde.

  

OPRAVY NA BERTRAMCE POKRAČUJÍ

Více zde.

 

MOZARTOVSKÝ KONGRES

Kabinet hudební historie EÚ AV ČR ve spolupráci s Mozartovou obcí v ČR uspořádal ve dnech 2.-3. června 2018 v pražské vile Lanna mezinárodní muzikologický kongres Aktuální otázky mozartovského výzkumu II. Více zde.

 

ROZHOVOR

Jindřicha Bálka s doc. Tomislavem Volkem a dr. Miladou Jonášovou Práce s Bertramkou a na Bertramce, OPERA Plus 30. 12. 2017, viz zde.

 

ČLÁNEK

v časopisu HARMONIE 12/2017: Tomislav Volek, 90 let Mozartovy obce, viz zde.

 

 

 

ČLÁNEK

v časopisu HARMONIE 12/2017: Milada Jonášová, Co mohou vypovědět pozůstalostní spisy na případu W. A. Mozarta a Josefy Duškové, viz zde.